Laptop Gaming Asus FX507ZC4-HN009 15.6" i5-12500H 16 GB RAM 512 GB SSD RTX3050 4 GB

GSNNOT032
79990
94990
Ju kurseni: €150.00
Në stok
Transporti
  • — Deri 19.99€ transporti - 2.5€
  • — Mbi 20€ transporti - Gratis
Mënyrat e pagesës
Avantazhet tona
  • — Garancion në produkte
  • — Disa metoda pagese
  • — Çmimi më i mirë

ASUS TUF GAMING F15

TUF Gaming është ridizajnuar për vitin 2022, duke qenë 4.5% më i vogël se modeli i mëparshëm. Edhe logoja TUF është riinterpretuar, si në versionin e stampuar ashtu edhe në atë të prerë me lazer. Pavarësisht madhësisë së tij të vogël, TUF Gaming F15 i ri përmban një tastierë të madhe prekëse. Ka thekse të frymëzuara nga animacione dhe tregues në katër drejtime.


DON'T WASTE SPACE

Kutia e re është 4.5% më e vogël se gjenerata e mëparshme, pa sakrifikuar tastierën me madhësi të plotë


STATUS INDICATORS

Treguesit e integruar në krye të tastierës ju japin informacion me një shikim mbi parametrat kryesorë të sistemit.


TOUCHPAD

Prekja 26% më e madhe se versioni i mëparshëm sjell edhe më shumë thekse animacioni.


READY FOR ANYTHING,EXPANDABLE STORAGE SPACE

Hyni direkt në aksion me TUF Gaming F15. Çdo mision mund të realizohet lehtësisht në Windows 11 falë procesorit të gjeneratës së 12-të Intel® Core™ dhe deri në 16 GB memorie ultra të shpejtë. Përfitoni nga e gjithë fuqia e GeForce RTX™ në lojëra falë çelësit MUX. Kur biblioteka juaj e lojërave është plot, slota falas M.2 NVMe PCIe Gen 4x4 SSD ju lejon të përmirësoni me lehtësi hapësirën tuaj të ruajtjes.Lojërat dhe aplikacionet ngarkohen më shpejt se kurrë në SSD-në e shkathët NVM EXpress. Koha më e shpejtë e ngarkimit për të gjitha programet tuaja do të thotë që mund të shpenzoni më pak kohë duke pritur dhe më shumë kohë duke luajtur. Mos dilni nga shtëpia pa lojërat tuaja të preferuara falë diskut PCIe deri në 1 TB ose shtoni një disk të dytë përmes folesë M.2 SSD, për edhe më shumë TB lojëra.


MULTITASKING EASIER

Kujtesa me dy kanale deri në 16 GB bën që gjithçka të funksionojë shumë më mirë, nga kryerja e shumë detyrave te lojërat ose interpretimi i mediave. RAM-i me performancë të lartë ju lejon të kaloni lehtësisht midis lojërave, transmetimit ose shfletimit në ueb. Qëndroni të fokusuar dhe aktiv, pa vonesa.


AMPLIFIED EXPERIENCE

Ju luani, transmetoni dhe kaloni detyrat me shpejtësi të jashtëzakonshme me procesorin Intel® Core™ të gjeneratës së 12-të me performancë të lartë. Këta procesorë janë krijuar për t'ju dhënë performancën më të lartë në pajisje më të vogla, më të holla dhe më të lëvizshme se kurrë më parë. Mundësuar nga një zgjidhje e plotë ftohjeje, ky procesor me 14 bërthama dhe orë me 20 fije me një shpejtësi mbresëlënëse prej 4,76 GHz për të kaluar lehtësisht detyrat më të vështira.


YOU GET MORE WITH MUX

Grafikat e lojërave janë të lëmuara me kartat grafike më të fundit GeForce RTX™, të cilat ofrojnë me besueshmëri FPS të lartë në shumë lojëra moderne, edhe në 1440p. Me teknologjinë e bazuar në AI si DLSS, lojërat do të funksionojnë me FPS edhe më të larta për lëvizje jashtëzakonisht të qetë. Laptopët modernë të lojërave i kalojnë kornizat nga GPU përmes grafikës së integruar të procesorit përpara se të arrijnë në ekran. Kjo siguron jetëgjatësi më të mirë të baterisë, por e pengon GPU-në të sigurojë performancën më të mirë. Pra, ne kemi implementuar çelsat MUX për të gjithë laptopët TUF 2022. Për lojëra konkurruese, mund të kaloni në një modalitet të drejtpërdrejtë GPU që redukton vonesën dhe rrit performancën me një mesatare prej 5-10%.


SHATTER THE COMPETITION

Procesorët me një numër të madh bërthamash prodhojnë më shumë nxehtësi kur punojnë me ngarkesë maksimale. Për të përballuar fuqinë e këtyre procesorëve të fuqishëm, TUF Gaming F15 i ri përdor tifozët Arc Flow™ me 84 tehe. Dizajni ynë i ri me trashësi të ndryshueshme ka përfitimin e dyfishtë të rritjes së presionit duke reduktuar turbulencat. Kështu përmirëson performancën e ftohjes, pa zhurmë shtesë. Së bashku me deri në katër ajrime dhe pesë kanale ftohëse të dedikuara, TUF Gaming F15 i ri qëndron i freskët edhe në lojërat më kërkuese.


ARC FLOW™ FANS

Shasia e hollë lë pak hapësirë ​​për sistemin e ftohjes, kështu që ne kemi përmirësuar çdo aspekt të tifozëve Arc Flow™. Secila ka 84 tehe që ndryshojnë në trashësi nga baza në majë për të maksimizuar rrjedhën e ajrit, dhe tehet mbulohen nga një model i veçantë valësh aerodinamike për të minimizuar turbulencën dhe zhurmën. Rrjedha konstante, e rregulluar në mënyrë të barabartë e ajrit siguron besueshmëri më të madhe me kalimin e kohës. Ventilatorët janë bërë nga një polimer i veçantë kristal i lëngshëm që është mjaft i fortë për t'u rrotulluar me shpejtësi të lartë, madje edhe në dimensione ultra të holla, duke lejuar densitetin më të lartë të teheve tona dhe duke përmirësuar rrjedhën e ajrit deri në 13%.


DON'T MISS A MOMENT

Vazhdoni me grafikat më të fundit falë panelit që vjen në dy versione - QHD 165Hz ose FHD 300Hz. Me Adaptive-Sync, shpejtësia e rifreskimit të ekranit sinkronizohet me daljen e GPU-së për të zvogëluar vonesën, për të minimizuar belbëzimin dhe për të eliminuar grisjen vizuale. Rezultati është një lojë ultra e qetë dhe realiste. Paneli QHD ka mbulim 100% të spektrit DCI-P3, dhe ekrani FHD ka mbulim 100% të spektrit RGB, duke riprodhuar ngjyrat pikërisht ashtu siç kanë menduar krijuesit e tyre. Të paketuara në një kornizë me një raport ekran-trup prej 80%, videot dhe lojërat do të jenë edhe më tërheqëse, pa sakrifikuar transportueshmërinë.


MILITARY GRADE RESISTANCE

Për të fituar emrin TUF Gaming, këta laptopë duhet t'i mbijetojnë testeve rigoroze MIL-STD-810H. Pajisjet e testuara i nënshtrohen rënieve, dridhjeve, lagështisë dhe temperaturave ekstreme për të siguruar rezistencën e tyre. Një pajisje e besueshme edhe në kushtet më të vështira, F15 është më se e aftë të përballojë goditjet e përditshme.


A WHOLE WORLD AT YOUR HAND

Armatosuni me një tastierë të stilit desktop, të optimizuar për lojëra. Ndriçimi i pasmë RGB ju lejon të shprehni stilin tuaj unik, ndërsa çelësat e theksuar WASD ju japin kontroll të shpejtë vizual të kontrolleve të lëvizjes brenda lojës. Teknologjia Overstroke aktivizohet shumë më herët me çdo shtypje tasti për përgjigje më të shpejtë dhe kontroll pa mundim. Në stilin më të pastër TUF, çdo çelës është mjaftueshëm i qëndrueshëm për t'i bërë ballë mbi 20 milionë goditjeve të tasteve, duke siguruar besueshmëri dhe saktësi afatgjatë. Një tastierë me prekje 26% më e madhe se gjenerata e mëparshme siguron që ju të jeni gjithmonë në kontroll.


TAKE CONTROL

Bateria deri në 90 Wh e kombinuar me procesorin Intel® Core™ i7-12700H jashtëzakonisht efikas me energji, ju ofron më shumë se 10 orë autonomi për shfletimin në ueb dhe deri në 12,9 orë riprodhim video, me teknologjinë e karikimit të shpejtë që lejon makinën të kthehet në një nivel 50% në vetëm 30 minuta.


HEARS ABSOLUTELY EVERYTHING

Dy altoparlantë të mundësuar nga Dolby Atmos sigurojnë tingull me besueshmëri të lartë. Teknologjia Hi-Res luan muzikën tuaj në kufje pikërisht ashtu siç synonte artisti që të dëgjohej. Teknologjia e anulimit të zhurmës në sfond me dy drejtime me mbështetjen e AI i mban komunikimet të qarta pa zhurmë në sfond, duke ju lejuar të qëndroni të fokusuar në mes të betejës.Pavarësisht se cilin cilësim zgjidhni, TUF Gaming F15 do t'ju mbajë të lidhur. Një portë e dedikuar HDMI 2.0b plotësohet nga zgjidhja e dyfishtë USB Type-C, si me mbështetjen e DisplayPort ashtu edhe me Thunderbolt™ 4 të fuqishëm dhe të gjithanshëm. WiFi 6 (802.11ax) i shpejtë dhe i sigurt siguron që do të jeni në gjendje të shkoni në linjë dhe jini produktiv sa herë që keni në dispozicion lidhje të pajtueshme. Ose mund të lidheni drejtpërdrejt me rrjetin me slotin e integruar të Gigabit Ethernet.


COMMAND CENTER SUPREME

Produktet e certifikuara nga Komisioni Federal i Komunikimeve dhe Industrive të Kanadasë do të shpërndahen në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Ju lutemi vizitoni faqet e internetit të ASUS USA dhe ASUS Canada për më shumë informacion mbi produktet e disponueshme në vend. Të gjitha specifikimet mund të ndryshojnë pa njoftim paraprak. Ju lutemi kontrolloni me tregtarin tuaj për një kuotë të saktë. Produktet mund të mos jenë të disponueshme në të gjitha tregjet. Specifikimet dhe konfigurimi mund të ndryshojnë në varësi të modelit, imazhet janë ilustruese. Ju lutemi vizitoni faqen e plotë të specifikimeve. Ngjyra e PCB-së dhe e softuerit të paketës mund të ndryshojnë pa njoftim paraprak. Markat dhe emrat e produkteve të përmendura janë marka tregtare të regjistruara të kompanive përkatëse. Termat HDMI, HDMI High-Definition Multimedia Interface dhe logoja HDMI janë marka tregtare ose marka të regjistruara të HDMI Licensing Administrator, Inc. në Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera


Audio
Built-in array microphone 2-speaker system
Brendi
Asus
DVD
Jo
Kapaciteti i diskut
512GB
Kapaciteti i Ram Memories
16 GB
Kartela Grafike
NVIDIA® GeForce RTX™ 3050
Lloji i diskut
NVMe
Lloji i ekranit
1920 x 1080 
Lloji procesorit
i5 - 12500H
Madhësia e ekranit
15.6"
Modeli CPU
i5
Numri i porteve USB
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / G-SYNC 1x RJ45 LAN port 1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™
Port Lan
PO
Portet Video
1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x HDMI 2.0b
Rezolucioni
Full HD
Sistemi Operativ
Windows 11
Slote të memories
2
Turboboost
4.8GHz
Uebkamerë
720P HD camera
Garancioni
1 vite
Gjeni të ngjashme

Nuk ka vlerësime

 
 
  • Më të kërkuara
  • Më të shiturat
  • Shikuar së fundi