Laptop Gaming Lenovo LOQ 15IAX9 15.6" FHD I5-12450HX 12GB RAM 512GB NVMe Intel UHD 2050

GSNNOT024
74990
84990
Ju kurseni: €100.00
Në stok
Madhësia e ekranit :15.6''
Lloji procesorit:i5-12450HX
Kapaciteti i Ram Memories:12GB
Kapaciteti (HDD):512GB
Kartela Grafike:NVIDIA® GeForce RTX™ 2050
Numri i porteve USB :1x Headphone / microphone com
Sistemi Operativ:Windows 11
Transporti
  • — Deri 19.99€ transporti - 2.5€
  • — Mbi 20€ transporti - Gratis
Mënyrat e pagesës
Avantazhet tona
  • — Garancion në produkte
  • — Disa metoda pagese
  • — Çmimi më i mirë

Desktop-Caliber Gaming Happens with Intel®

Bëni një hap revolucionar drejt performancës hibride të botës reale me procesorët e gjeneratës së 12-të Intel® Core™. Duke kombinuar performancën revolucionare dhe bërthamat e efikasitetit, ato mundësojnë transmetim, redaktim, lojëra dhe regjistrim pa probleme, duke ofruar performancë aty ku ju nevojitet më shumë. Intel® Thread Director i mban lojërat tuaja pa ndërprerje ose pengesa ndërsa Teknologjia Intel® Turbo Boost rrit shpejtësinë tuaj të kuadrove gjatë ngarkesave maksimale, që do të thotë se detyrat në sfond nuk do t'ju ngadalësojnë, ndërsa Intel® WiFi 6 ju jep një korsi VIP pa vonesa për internet trafiku.


Beyond Fast

GPU-të e laptopëve të serisë NVIDIA® GeForce RTX™ 40 fuqizojnë laptopët më të shpejtë në botë për lojtarë dhe krijues. Të ndërtuara për epokën e AI, ato ofrojnë një hap kuantik në performancë me DLSS 3 të fuqizuar nga AI dhe mundësojnë botë virtuale reale me gjurmim të plotë të rrezeve. Plus, grupi i teknologjive Max-Q optimizon performancën e sistemit, fuqinë, jetëgjatësinë e baterisë dhe akustikën për efikasitet maksimal.


Play 100+ high-quality games with Game Pass included

Luaj mbi 100 lojëra me cilësi të lartë me laptopin tuaj të ri Lenovo LOQ dhe tre muaj Xbox Game Pass, duke përfshirë EA Play. Me lojëra të reja të shtuara gjatë gjithë kohës, ka gjithmonë diçka të re për të luajtur. Shkarkoni dhe luani me besnikëri të plotë ose luani lojëra konsole nga cloud me kontrolluesin e lidhur. Shikoni xbox.com/subscriptionterms


Gaming at Your Coolest

Në botën e kompjuterëve të lojërave kompjuterike, dizajni termik është një faktor i krijimit ose prishjes. Kjo është arsyeja pse Lenovo LOQ nuk bën kurrë kompromise. Prezantimi i dizajnit tonë revolucionar termik të hiperdhomës, i krijuar me qëllim për lojtarët që kërkojnë më të mirën. Ventilatorët e tij të dyfishtë rrotullohen në drejtime të kundërta për të ndaluar ajrin e nxehtë të bezdisshëm që të fryjë në dorën tuaj në mes të betejës. Duke e drejtuar ajrin e ftohtë nga brenda, dhoma e mban nën kontroll nxehtësinë, duke ju dhënë fuqi shtesë, duke ulur temperaturën e lëkurës me 2℃ dhe duke minimizuar zhurmën me 2dB. Pavarësisht nëse jeni në mes të një seance epike lojrash ose jeni duke shijuar zonën e qetë të bibliotekës, Lenovo LOQ 15IAX9 ju lejon të luani lojërat më intensive pa problem.


Effortless Gaming Control

Thjeshtoni përvojën tuaj të lojrave dhe studimit me Lenovo AI Engine+, të ushqyer nga çipi LA1 AI. Aktivizoni modalitetin e balancës në Lenovo Vantage dhe lëreni inteligjencën e AI të ndërhyjë, duke përshtatur cilësimet menjëherë. I thoni lamtumirë mundimit të rregullimeve manuale kur kryeni punët shkollore me intensive CPU dhe lojëra që kërkojnë GPU. Me Lenovo LOQ 15IAX9, do të shijoni performancën maksimale pa mundim falë inteligjencës së tij AI.


Slimmer, Sleeker, Stronger

Me përfundimin e tij Luna Grey, laptopi i lojrave Lenovo LOQ 15IAX9 ka një dizajn të drejtuar nga thjeshtësia për një estetikë minimaliste. Tani 4% më i hollë se gjenerata e mëparshme, ofron transportueshmëri të përmirësuar për përdorim në lëvizje. Drita intuitive e butonit të energjisë tregon modalitetet e ventilatorit ndërsa një aparat fotografik 720p me një grilë e-privacy siguron privatësinë tuaj. Me porte të vendosura në mënyrë strategjike dhe qëndrueshmëri që plotëson standardet MIL-STD-810H, është perfekt për lojëra, detyra shkollore ose transmetim - kudo që ju çon jeta.


Gaming in Vivid Detail

Zhytuni në pamje të pasura në ekranin 15,6 inç, me raportin e tij të pamjes 16:9 dhe kornizat e ngushta me 3 anë. Shijoni rezolucionin mahnitës FHD, ritmet e shpejta të rifreskimit dhe ndriçimin e lartë për qartësi të jashtëzakonshme. Për më tepër, mbulimi i plotë sRGB përmirëson ngjyrat, ndërsa NVIDIA® G-SYNC® eliminon grisjen dhe belbëzimin e ekranit. Plus. Optimus i avancuar kalon midis grafikëve të integruar dhe të dedikuar për të optimizuar performancën, për të zvogëluar vonesën dhe për të zgjatur jetëgjatësinë e baterisë për një përvojë të pashembullt të lojërave.


Immersive 3D Audio

Përjetoni lojërat në një nivel të ri me Nahic® Audio nga SteelSeries në laptopin e lojrave Lenovo LOQ 15IAX9. I krijuar posaçërisht për lojtarët, ai ofron audio 3D gjithëpërfshirëse që përmirëson përvojën tuaj në lojë. Komunikoni me shokët tuaj të skuadrës në cilësi të pastër kristal ose përzieni dhe shpërndani transmetimet audio si një profesionist. Nahmic jo vetëm që përmirëson lojën tuaj - ai ju zhyt në të.


Embrace the Advantage of Lenovo Vantage

Lenovo Vantage ju lejon të optimizoni cilësimet për të ngritur përvojën tuaj të lojërave. Mund të rregulloni, personalizoni dhe maksimizoni aftësitë e laptopit Lenovo LOQ 15IAX9 përmes grupit tonë të mjeteve të gjitha-në-një. Me pultin tonë të performancës në kohë reale, kontrollet e mbingarkesës dhe modalitetin e personalizuar me kontrollin e ventilatorit, asgjë nuk e pengon suksesin tuaj.


Audio
Stereo speakers, 2W x2
Brendi
Lenovo
DVD
Jo
Kapaciteti i diskut
512GB
Kapaciteti i Ram Memories
12 GB
Kartela Grafike
NVIDIA® GeForce RTX™ 2050
Lloji i diskut
NVMe
Lloji procesorit
I5-12450HX
Madhësia e ekranit
15.6"
Modeli CPU
i5
Numri i porteve USB
3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) • 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with Lenovo® PD 140W and DisplayPort™ 1.4 • 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz • 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) • 1x Ethernet (RJ-45) • 1x Power connector
Port Lan
PO
Portet Video
3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)• 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Rezolucioni
Full HD
Sistemi Operativ
Windows 11
Slote të memories
2
Turboboost
4.4GHz
Uebkamerë
FHD 1080p, with E-shutter, fixed focus
Garancioni
2 vite
Gjeni të ngjashme

Nuk ka vlerësime

 
 
  • Më të kërkuara
  • Më të shiturat
  • Shikuar së fundi