Laptop Gaming Lenovo LOQ 15ARP9 15.6" FHD Ryzen 5 7235HS 16GB RAM 1TB NVIDIA® GeForce RTX 3050 6 GB

GSNNOT026
84990
99990
Ju kurseni: €150.00
Në stok
Madhësia e ekranit :15.6''
Lloji procesorit:Ryzen 5 7235HS
Kapaciteti i Ram Memories:16GB
Kapaciteti (HDD):1TB
Kartela Grafike:NVIDIA® GeForce RTX 3050
Sistemi Operativ:Windows 11
Transporti
  • — Deri 19.99€ transporti - 2.5€
  • — Mbi 20€ transporti - Gratis
Mënyrat e pagesës
Avantazhet tona
  • — Garancion në produkte
  • — Disa metoda pagese
  • — Çmimi më i mirë

Speed ​​Meets Endurance

Me një procesor të gjeneratës së re AMD Ryzen™, ju shijoni performancë të mahnitshme në çdo aplikacion dhe çdo lojë. Procesori i arkitekturës "Zen 4" ofron performancë të mahnitshme duke kursyer energji për më shumë orë lojërash. Ai vjen me memorie DDR5 dhe PCIe® NVMe™ M.2 SSD për performancë të lartë dhe nisje të shpejtë të rrufeshme… të sistemit operativ, aplikacioneve dhe lojërave.


Beyond Fast

GPU-të e laptopëve të serisë NVIDIA® GeForce RTX™ 40 fuqizojnë laptopët më të shpejtë në botë për lojtarë dhe krijues. Të krijuara për epokën e Inteligjencës Artificiale, ato ofrojnë një hap kuantik në performancë me DLSS 3 të fuqizuar nga AI dhe mundësojnë krijimin e botëve virtuale realiste me gjurmim me rreze të plotë. Përveç kësaj, grupi i teknologjisë NVIDIA optimizon performancën e sistemit, fuqinë, jetëgjatësinë e baterisë dhe akustikën për performancë maksimale.


It makes for a "cool" game

Dizajni i superdhomës termike në Lenovo LOQ 15ARP9 është një ndryshim i lojës. Një superdhoma e mbyllur me ventilatorë të dyfishtë rrotullues drejton ajrin e ftohtë në dhomë. Në të njëjtën kohë, parandalon rrjedhjen e ajrit të nxehtë në pjesën tjetër të shasisë dhe shpërndan në mënyrë efikase nxehtësinë nga pjesa e pasme, duke e shtyrë sistemin në një TDP maksimale prej 160 W. Ky dizajn jo vetëm që ul temperaturën dhe minimizon zhurmën, por gjithashtu siguron një eksperiencë të pandërprerë të përdoruesit – qoftë gjatë një seance epike lojrash apo në një bibliotekë të qetë.


Effortless control

Optimizoni pa probleme përvojat tuaja të lojërave dhe studimit me Lenovo AI Engine+, i mundësuar nga çipi LA1 AI. Aktivizo "Modalitetin e Balancit" në Lenovo Vantage dhe lejo që Inteligjenca Artificiale të rregullojë në mënyrë dinamike cilësimet e laptopit bazuar në monitorimin e sistemit në kohë reale. Thuajini lamtumirë mundimit të cilësimeve manuale kur kombinoni detyrat e shkollës me lojërat që kërkojnë performancë të lartë GPU.


Game with vivid details

Me korniza të ngushta në të tre anët, ekrani 15,6" (16:9) ju zhyt në një ekran të pasur vizual. Rezolucioni i mahnitshëm, ritmet e shpejta të rifreskimit dhe ndriçimi i lartë sigurojnë një pamje të gjallë. Mbulimi i plotë sRGB përmirëson ngjyrat, ndërsa NVIDIA® G- SYNC® eliminon grisjen dhe belbëzimin e ekranit Advanced Optimus kalon pa probleme midis grafikëve të integruara dhe të dedikuara për të optimizuar performancën, për të zvogëluar vonesën dhe për të zgjatur jetëgjatësinë e baterisë për një përvojë të pashoqe lojërash.


Record breaking charge!

Me teknologjinë revolucionare Super Rapid Charge Pro të laptopit Lenovo LOQ 15ARP9 dhe mbështetjen 140 W USB-C, ju keni lirinë për të karikuar në lëvizje me shpejtësi rrufe të shpejtë. Në vetëm 10 minuta, shikoni baterinë e pajisjes tuaj të arrijë 30%. Në 30 minuta, do të jetë në 70% dhe në 80 minuta do të jetë plotësisht i karikuar dhe gati për t'u luajtur (sistemi vjen me një karikues Slim Tip 170 W).


The "key" to victory

Me 1,5 mm udhëtim të çelësave, tastiera e laptopit Lenovo LOQ 15ARP9 ofron saktësi dhe rehati — ideale për lojëra dhe seanca të zgjatura të shkrimit. Shijoni 100% anti-ghosting për saktësi gjatë lojërave intensive me ndriçim të pasmë relaksues.


Immersive 3D sound

Çoni përvojën tuaj të lojërave në një nivel të ri me Nahic® Audio nga SteelSeries në laptopin Lenovo LOQ 15ARP9. I krijuar posaçërisht për lojtarët, ai ofron tingull zhytës 3D që përmirëson përvojën tuaj të lojërave. Komunikoni me shokët tuaj të skuadrës me cilësi audio të pastër kristal ose përzieni dhe shpërndani transmetimet audio si një profesionist. Nahic® Audio By SteelSeries jo vetëm që përmirëson lojën tuaj - ajo ju zhyt në të!


Audio
Stereo speakers, 2W x2
Brendi
Lenovo
DVD
Jo
Kapaciteti i diskut
1TB
Kapaciteti i Ram Memories
16 GB
Kartela Grafike
NVIDIA® GeForce RTX™ 3050
Lloji i diskut
NVMe
Lloji procesorit
Ryzen 5 - 7235HS
Madhësia e ekranit
15.6"
Modeli CPU
Ryzen 5
Numri i porteve USB
3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with PD 140W and DisplayPort
Port Lan
PO
Portet Video
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Rezolucioni
Full HD
Sistemi Operativ
Windows 11
Slote të memories
2
Turboboost
4.4GHz
Uebkamerë
FHD 1080p, with E-shutter, fixed focus
Garancioni
2 vite
Gjeni të ngjashme

Nuk ka vlerësime

 
 
  • Më të kërkuara
  • Më të shiturat
  • Shikuar së fundi