Laptop Gaming Lenovo IdeaPad 15ACH6 15.6" - Ryzen 5 5500H, 8GB RAM 512 GB NVIDIA GeForce RTX 2050 4GB

GSNNOT029
66990
Në stok
Madhësia e ekranit :15.6"
Lloji procesorit: Ryzen 5 5500H
Kapaciteti i Ram Memories:8GB
Kapaciteti (SSD):512GB
Kartela Grafike::NVIDIA® GeForce RTX™ 2050 4GB GDD
Sistemi Operativ:Windows 11
Transporti
  • — Deri 19.99€ transporti - 2.5€
  • — Mbi 20€ transporti - Gratis
Mënyrat e pagesës
Avantazhet tona
  • — Garancion në produkte
  • — Disa metoda pagese
  • — Çmimi më i mirë

Speed meets endurance with AMD Ryzen™ processors

Shpejtësia takohet me qëndrueshmërinë kur luani me një laptop lojrash të mundësuar nga procesorët AMD Ryzen™. Kapni performancën e pastër që ju nevojitet për të fituar, pa kompromentuar jetëgjatësinë e baterisë.


The Ultimate Play

GPU-të e Serisë GeForce RTX™ 30 ofrojnë performancën më të mirë për lojtarët dhe krijuesit. Ato mundësohen nga Ampere-arkitektura RTX™ e gjeneratës së dytë të NVIDIA-me bërthama të reja RT, bërthama tensor dhe multiprocesorë transmetimi për grafika më realiste të gjurmuara nga rrezet dhe veçoritë më të fundit të AI.


Enjoy 3 Months of Xbox Game Pass on Lenovo IdeaPad devices

Luaj mbi 100 lojëra me cilësi të lartë me laptopin tuaj të ri Lenovo IdeaPad Gaming dhe tre muaj Xbox Game Pass, duke përfshirë EA Play. Me lojëra të reja të shtuara gjatë gjithë kohës, ka gjithmonë diçka të re për të luajtur. Shkarkoni dhe luani me besnikëri të plotë ose luani lojëra konsole nga cloud me kontrolluesin e lidhur. Gati për të shlyer? Shiko https://www.xbox.com/oem-offer.


Quad Vent cooling

Ftohja e shpejtë dhe e qetë me katër ventilim në laptopin IdeaPad Gaming 3 do të thotë që do të shijoni përmirësimet e ftohjes që do t'ju bëjnë të luani në cilësimet më të larta të performancës. Veçoritë si marrja e ajrit në tastierë, ritmet më të mëdha të ventilimit të përmirësuara me 20% dhe 10% rritja e fluksit të ajrit të ventilatorit nga gjenerata e mëparshme, bëjnë disa nga lojërat më interesante në një nga makinat më të lezetshme Lenovo.


Sleek and streamlined brand-new design

Dizajni është ekspresiv por i thjeshtë, me logo minimale dhe thekse delikate blu që thonë se jeni këtu për lojëra, por me stil. Portat hyrëse/dalëse të pasme i mbajnë kabllot tuaja të rregullta dhe të pastra. Tastiera e lojërave me nënshkrimin e Lenovo-s vjen me kontrolle mediatike dhe një bllok numrash. Plus, shijoni diskrecionin e shtuar me çelësin e mbyllësit të privatësisë së kamerës së internetit.


Audio
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Brendi
Lenovo
DVD
Jo
Kapaciteti i diskut
512GB
Kapaciteti i Ram Memories
8 GB
Kartela Grafike
NVIDIA® GeForce RTX™ 2050
Lloji i diskut
NVMe
Lloji procesorit
Ryzen 5 - 5500H
Madhësia e ekranit
15.6"
Modeli CPU
Ryzen 5
Numri i porteve USB
1x Power connector 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer only) 2x USB 3.2 Gen 1
Port Lan
PO
Portet Video
1x Ethernet (RJ-45) 1x HDMI® 2.01x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Rezolucioni
Full HD
Sistemi Operativ
Windows 11
Slote të memories
2
Turboboost
4.4GHz
Uebkamerë
HD 720p, with privacy shutter, fixed focus
Garancioni
1 vite
Gjeni të ngjashme

Nuk ka vlerësime

 
 
  • Më të kërkuara
  • Më të shiturat
  • Shikuar së fundi